Mixer.com: Nedir ve Twitch ile Farkları

Mixer, Microsoft‘un sahip olduğu ücretsiz bir video oyun akışı web sitesi ve hizmetidir. Mixer asıl olarak Beam olarak adlandırıldı, ancak Beam adının tüm bölgelerde kullanılamaması nedeniyle Mixer olarak yeniden markalandı.

Mixer, aynı zamanda video oyunlarıyla ilgili canlı yayınlara da odaklanan Amazon‘un popüler Twitch yayın hizmeti ile doğrudan rekabet halinde. Her iki yayın servisi de, cosplay, yemek, canlı podcast kaydı ve geçici konuşma ile ilgili video içeriği yayınlamayı seçen kullanıcıların yüzdesine sahiptir.

Mixer Mobil Uygulamaları Ne Yapar?

iOS ve Android cihazlar için kullanılabilen iki resmi Mixer uygulaması vardır. Ana Mixer uygulaması, diğer yayıncıların yayınlarını görüntülemek, yayınlar hakkında yorum yapmak, kendi kanalınızdan ortak barındırma başlatmak ve takip ettiğiniz kanalların ne zaman yayınlanacağı konusunda uyarılar almak için kullanılır.

iOS ve Android Mixer Create uygulaması, bir akıllı telefondan veya tabletten gelen Mixer akış hizmetine içerik yayınlamak için kullanılır. Mixer Create, bir cihazın web kamerasından video akışını canlı olarak izlemek veya aynı videoda mobil video oyunlarını yayınlamak için kullanılabilir.

Windows 10 Mixer Uygulaması Var mı?

Windows 10 PC’ler için resmi bir Mixer uygulaması yoktur. Xbox One gibi, Mixer yayını doğrudan Windows 10 işletim sistemine de yerleştirilmiştir, böylece temel Mixer akışı için kullanıcıların ek bir uygulama indirmeleri gerekmez.

Mixer ve Twitch Arasındaki Farklar Neler?

Mixer, Twitch‘e neredeyse aynı şekilde çalışan çok benzer bir akış hizmeti sunuyor. Mixer ve Twitch’te Xbox One konsolundan veya bir PC veya Mac’teki OBS Studio aracılığıyla doğal olarak yayın yapabilir ve ayrıca video oyunu oyununa ek olarak çeşitli içerikleri de yayınlayabilir. İşte ikisi arasında dört ana fark var.

  1. Mixer’in Mixer Mobil uygulaması ile yayın izlemenin dışında yayın da yapılabiliyorken, Twitch mobil uygulaması yalnızca video yayınıyla sınırlandırılmıştır.
  2. Yerel Twitch yayını, hem PlayStation 4 hem de Xbox One konsol ailesinde mevcuttur. Mixer akışı yalnızca Xbox One’da yerel olarak bulunur. Nintendo Switch’te hiçbiri mümkün değil.
  3. Mixer, izlerken basılabilen özel ses efekti düğmeleri ile akışlarla daha fazla etkileşim sunar. Aynı zamanda Minecraft gibi bazı video oyunlarıyla, görüntüleyenlerin oyunda olanları etkilemesini sağlayan doğrudan entegrasyona sahiptir.
  4. Mixer, birden fazla aktarıcının, ilgili tüm kanallarda bölünmüş bir ekran sunumunda birbirlerini aynı anda görüntülerken aynı anda kendi kanallarından oyun yayınlamalarına olanak veren bir özellik olan ekip yayınını destekler. Şuanda bu Twitch’de de bulunmaktadır.

Neden Mixer’de Yayın Yapmalısınız?

Mixer, her sistemle yerel entegrasyonundan dolayı akışa yeni başlayan Windows 10 veya Xbox One kullanıcıları için iyi bir seçenek olabilir. Twitch’ten daha yeni olmak, potansiyel izleyici bulma konusunda Mixer’da daha az rekabet var.

Neden Mixer’de Yayın Yapmamalısınız?

Twitch’in Mixer’dan çok daha fazla kullanıcısı var ve sonuç olarak izleyicilerin bu platformda izleyecek birini bulması çok daha kolay. Twitch, Twitch Affiliate ve Partner programları aracılığıyla çok sayıda eğlenceli tam zamanlı profesyonel yayınlar çekmeyi başardı, böylece yayınların kalitesi de Mixer’den daha yüksek olma eğiliminde.

Twitch’te bir yayıncı olarak gelir kazanma potansiyeli, mevcut izleyicilerin sayısı, yayıncılar için sayısız para kazanma seçenekleri ve Twitch’in oyuncuların sevdikleri şeyi yaparak geçimini sağlayacak bir yer olmaya odaklanmasından dolayı Mixer’den çok daha yüksektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Mixer Nedir Mixer.com: Nedir ve Twitch ile Farkları için yorumda bulun

    Mixer.com: Nedir ve Twitch ile Farkları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mixer.com: Nedir ve Twitch ile Farkları için ilk yorumu yapabilirsin.