PlayStation 5’in Sızan Dev Kit Tasarımı Onaylandı

Dün, Sony Interactive Entertainment’ın bilinmeyen bir elektronik cihaz için yeni bir donanım patenti ortaya çıktı ve bunun PlayStation 5 geliştirici kiti için olduğu ortaya çıktı. Aslında PS5 dev kit tasarımının olup olmadığı belli değildi, ancak başka ne olabileceği net olmadığı için onun olduğu varsayılıyor. Patent, dün tur yapmaya başladığından bu yana, ofiste bir geliştirici PS5 dev kit olduğunu biliyorlardı.

Onay, 1992’den beri oyun endüstrisinde çalışan bir geliştirici olan Matthew Stott’dan geliyor. Stott, LinkedIn’ine göre, şu anda Onrush, Grid ve F1 gibi birçok yarış oyun serisinin arkasındaki geliştirici ve Codemasters’ta kıdemli bir sanatçı. Başka bir deyişle, bu doğrulanmış bir geliştiricidir ve oldukça büyük bir İngiltere stüdyosundan biridir.

its a dev kit we have some in the office
Sony patent shows PlayStation 5 devkit – or maybe even the console itself https://t.co/0cYk6CkJ36 via @MetroUK
— Matthew.Stott (@matt_stott_72) August 21, 2019

Bildiğiniz gibi, Sony Interactive Entertainment zaten PlayStation 5 cihazlarını geliştiricilere gönderdi, ancak şu anda kaç kişide olduğu henüz belli değil. Bu yüzden, oldukça büyük bir geliştirici olan Codemasters’dan kendilerinde de bir tane olduğunu duymak şaşırtıcı değil. Stott güvenilir bir kaynak olmakla birlikte, tüm gayri resmi bilgiler bir nevi alınır.

Bildiğiniz gibi, bu patent görüntüleri konsol için geliştirme kitine ilk bakışımızdır. Bununla birlikte, bu muhtemelen tüketici ürünü gibi görünmüyor. Bilmeyenler için: geliştirici kitleri yani dev kit, bazı görsel benzerlikleri paylaşabilse de, nihai perakende ürününe nadiren benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Playstation 5 DevKit PlayStation 5’in Sızan Dev Kit Tasarımı Onaylandı için yorumda bulun

    PlayStation 5’in Sızan Dev Kit Tasarımı Onaylandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PlayStation 5’in Sızan Dev Kit Tasarımı Onaylandı için ilk yorumu yapabilirsin.