Disney+ (Plus)’a ilk bakış

Disney+ (Plus); Ücreti, üyelik, içerik, ne zaman geleceği, bireysel profiller, dizileri, filmleri, çevrimdışı indirmeler ve daha fazlası.

Bugün, Disney, 12 Kasım’da ayda 6,99 dolara çıkacak olan, beklenen yayın hizmeti olan Disney+ (Plus) hakkında ek bilgiler paylaştı.

Disney, yeni başlayanlar için, hizmetin 500’den fazla uzun metrajlı filmi ve The Mandalorian gibi yeni orijinal dizileri, Captain Marvel gibi gişe rekorları kıran vuruşları, The Simpsons gibi klasikleri ve tüm Pixar kütüphanesini içeren 7.500’den fazla dizinin bölümünün olacağını doğruladı.

Daha geçen hafta, Disney, Disney + ‘in PlayStation 4 ve Roku gibi daha önce bilinen cihazlarla birlikte iOS, Apple TV, Android ve Xbox One için uygulamalara sahip olacağını açıkladı. Kişileştirilmiş öneriler olarak da gerçekten güzel bir sisteme sahip. Örneğin, bir Star Wars hayranıysanız, Disney + uygulaması franchise’larında dizilerini ve filmlerini ve aynı zamanda Disney + izlemekte olduğunuz diğer içerikleri de önerecektir.

Disney Streaming Services’in başkanı Michael Paull, Engadget’a Disney + uygulamasıyla ilgili fikri, hangi cihazda izliyor olursanız olun, onu “basit, zarif ve kullanımı kolay” yapmak olduğunu söyledi. Aynı zamanda, her kullanıcının uygulamada benzersiz bir görüntüleme deneyimi yaşamasının önemli olduğunu söyledi. Bu nedenle, hizmet hesap başına yedi adede kadar kullanıcı profili ile başlayacaktır, bu da her kişinin kendi izleme listesine ve “Sizin İçin Önerilen” ve “İzlemeye Devam Et” gibi bölümlere sahip olmasını sağlayacaktır. Netflix ve Hulu gibi akış hizmetleri kullanıyorsanız (bunlar çoğunlukla Disney’e aittir), bunlar temel özellikler gibi görünebilir, ancak Disney + ‘ın ilk günden itibaren buna sahip olması önemli.

Her stüdyo başlığı, üzerine tıkladığınızda veya dokunduğunuzda canlanır. Disney’e girerseniz, anında Disney’in Magic Kingdom animasyonunu alırken, Pixar ise stüdyonun ikonik lambasını tanıtır. Stüdyo merkezlerinin içine girdiğinizde, herhangi bir film veya dizi başlığı üzerine gelindiğinde, ön izleme yapmak için bir klip açılacaktır. Avengers: Infinity War gibi bir filme tıklarsanız, yazılı bir özet, ekstralar ve ilgili filmleri bulacaksınız.

Bu arada, Disney + mobil uygulaması çevrimdışı indirmeleri destekleyecektir. Disney, indirebileceğiniz dizilerin ve filmlerin sayısının sınırsız olduğunu, bu nedenle tek kısıtlamanın akıllı telefonunuzda veya tabletinizde bulunan ücretsiz depolama alanı olduğunu söylüyor. Bunun da ötesinde, Disney +, standart 6,99 dolarlık planla birlikte verilen 4K, HDR ve Dolby Atmos‘ta içerik ya da ESPN + ve Hulu ile birlikte verilen 12,99 dolarlık pakette içerik yayınlayacak. Dahası, bir film veya dizi izliyorsanız, örneğin, Apple TV veya Xbox One’ı izleyip duraklarsanız, diğer cihazlarınızda bıraktığınız yeri izlemeye devam edebilirsiniz.

Başlatmadan önce Disney + ile ilgili büyük bir soru, insanların en kötü tutulan sırlarını nasıl ele alacağıydı: akış hizmetlerinde şifre paylaşımı. Disney + hesap başına dört eş zamanlı akışla sınırlandırılırken, Paull bu sorun için fazla endişelenmediğini, çünkü aylık 6,99 Dolar’lık ücretin insanların kendi hesabını almak isteyebilecek kadar makul olacağını düşünüyor. “Fiyatlar hakkında karar verdiğimizde, gerçekten güçlü olması gerektiğini biliyorduk” dedi. “Ve fiyatını [6,99 $] alarak, iyi değerin insanları teşvik edeceğini biliyorduk.” açıklaması geldi.

Bugün gördüğüm uygulamaya göre, Disney + birkaç ay daha piyasaya sürülmeyen bir ürün için oldukça özelleştirilmiş görünüyor. Bu noktada, şirket sanki orijinal içeriğinin hazır olmasını bekliyormuş gibi hissediyor.

Sizin yorumlarınız neler? Netflix‘i bırakıp Disney Plus kullanmaya başlayacak kaç kişi var?

Disney+ üye ol kısmı şuanda kapalı ama buraya tıklayarak mailiniz ile haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Disney Plus Disney+ (Plus)’a ilk bakış için yorumda bulun

    Disney+ (Plus)’a ilk bakış için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Disney+ (Plus)’a ilk bakış için ilk yorumu yapabilirsin.