Logitech MX Master 3: En iyi fareden daha iyi

Yeni bir manyetik kaydırma tekerleği, USB-C ve kullanımı daha da kolay olan gelişmiş bir tasarım ve MX Key hakkında detaylar

https://www.youtube.com/watch?v=JDLKTUWVDbk
Logitech MX Master 3 Fare

Logitech’in MX Master fareleri uzun zamandır satın alabilecekleri en iyi parasının hakkını veren fareler olmuştur.. Ve şimdi üçüncü nesil MX Master 3 ile geri döndü, şimdiden harika kaydırma tekerleğini daha da iyi yapan ve son olarak şarj için USB-C’ye geçen donanımın daha da rafine edilmiş bir versiyonuyla çıtayı bir kez daha yükseltiyor.

MX Master farelerindeki kilitleme kaydırma tekerleği, mekanik kaydırma tekerleğinin yerini alan yeni, elektromanyetik bir sistemle MX Master 3 büyük bir revizyona giriyor. İki moda sahip olan fare: daha fazla direnç sağlayan adım adım kilitleme sistemli kaydırma ve tekerleğin serbestçe dönmesini sağlayan daha hızlı bir “sessiz” mod. Logitech yeni mekanizmaya “Magspeed” kaydırma tekerleği diyor ve pratikte kullanımı kesinlikle inanılmaz: kilitleme modu önceki MX Master 2S modeline göre daha yumuşak ve daha sessiz bir kaydırmadır ve serbest dönen ayar pratik olarak kaydırıldığı sonsuza dek dönecek gibi hissettiriyor. Tekerlek ayrıca şimdi tamamen paslanmaz çelikten imal edilmiştir, bu da eski modeldeki kauçuk kaplamadan daha dokunaklı bir yapı sunuyor.

Logitech MX Master 3 Fare

Logitech ayrıca başparmak düğmelerinin ve ikinci kaydırma tekerleğinin tasarımını daralttı – tekerlek artık çelik ve çok daha geniş bir alana sahip ve geri/ileri düğmeleri tekerleğin arkasından bastırılmasının daha kolay olduğu yere taşındı. Şirket nihayet şarj etmek için Micro USB’den USB-C’ye geçti ve bu da önceki neslin son ana kusurlarından birini düzeltti.

MX Master 2S’den diğer şeyler değişmeden kalıyor – MX Master 3 hala 4.000 DPI sensöre sahip, bir cihaza bağlanmak için Bluetooth veya Logitech’in Unifying USB alıcısı, üçe kadar bilgisayar arasında hızlı geçiş, Logitech’in Akış teknolojisi desteği ve tahmini 70 günlük batarya ömrü.

Logitech MX Keys

Logitech MX Master 3 Fare ve Klavye

Logitech ayrıca, MX Master 3 fare ile beraber duyurmayı düşündüğü MX Keys adında bir klavyeyi de tanıtacak. Ve bunu uygun fiyattan çıkartmayı düşündüğü de aldığımız bilgiler arasında.

MX Keys ayrıca bağlantı için USB-C veya Logitech’in Unifying alıcısını ve Windows, Mac, iOS ve Android cihazlarını destekleyecek. Şirket, klavye arka ışığı açıkken 10 güne kadar dayanması gerektiğini söylüyor (arka ışık sadece gerçekten yazarken aydınlatmak için bir yakınlık sensörüne sahip) veya kapalıyken beş aya kadar sürmesi gerektiğini söylüyor. Ve arka ışık açıkken pil çok azalırsa, otomatik olarak devre dışı bırakmak üzere geçiş yapma özelliğine sahip ve şarj etmek için biraz zaman bulmanız için size iki hafta daha pil verir.

MX Master 3 ve MX Key her biri bu ay sonuna gönderilirken 99.99 dolara mal olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Logitech MX Master 3 Logitech MX Master 3: En iyi fareden daha iyi için yorumda bulun

    Logitech MX Master 3: En iyi fareden daha iyi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Logitech MX Master 3: En iyi fareden daha iyi için ilk yorumu yapabilirsin.