Nikon D6 ‘bugüne kadarki en gelişmiş DSLR’ olacak

Bunun için spor odaklı 120-300mm f / 2,8E lens geliştiriyor.

Nikon, bir sonraki profesyonel amiral gemisi olan D6 üzerinde çalıştığını ve “bugüne kadarki en gelişmiş DSLR‘yi” vaat ettiğini açıkladı. Şirket, herhangi bir özelliği açıklamadı (bir fotoğraf dışında), ancak neredeyse dört yaşındaki D5’in önünde büyük bir sıçrama olması gerekiyor. O zamandan beri, sensör ve işlemci teknolojisi önemli ölçüde gelişti, bu yüzden çılgınca otomatik netleme ve çekim hızları üzerinde göz izleme gibi şeyler görmeyi bekleyebiliriz.

Aynasız fotoğraf makineleri hala çekim hızları ve netleme doğruluğu konusunda DSLR‘lerin en iyisi olamaz, bu yüzden kritik görevdeki spor ve haber fotoğrafçılığı için, D6 bir hit olmak zorunda. Düşük seviye ve orta seviye kamera pazarında serbest düşüşle birlikte, Nikon için de çok önemli bir kamera olacak. 6.000$’lık D5, otomatik pozlama ve otomatik netleme ile 12 fps hızında 20.8 megapiksel fotoğraflar çekebiliyor, bu nedenle D6’nın bu sayıları geniş bir aralıkta almasını bekliyoruz.

Kameranın en üstünde – D5’e çok benzeyen – Nikon da bunun için bir çok pahalı performans odaklı lens ve aksesuar satmayı umuyor. Bu amaçla, ayrıca spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılarına yönelik AF-S Nikkor 120-300mm f / 2.8E F montajlı süper telefoto zoom objektifi piyasaya sürüyor. Nikon, vaat edildiği gibi, aynasız Z6 ve Z7 kameraları için güzel ve geniş açılı bir ana olan Nikkor Z 24mm f / 1.8S‘yi de tanıttı.

D6 veya 120-300mm lens için spesifikasyon, piyasaya çıkış tarihi veya fiyatı yok, ancak 24 mm f / 1.8 Z prime 2019 yılının ortasından Ekim ayının ortasına kadar ulaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Nikon D6 Nikon D6 ‘bugüne kadarki en gelişmiş DSLR’ olacak için yorumda bulun

    Nikon D6 ‘bugüne kadarki en gelişmiş DSLR’ olacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nikon D6 ‘bugüne kadarki en gelişmiş DSLR’ olacak için ilk yorumu yapabilirsin.