Google Pixel 4 çıkış tarihi, fiyatı, haberleri ve sızıntılar

Google hamlesini yaptı ve yayınlanmadan aylar önce bize Google Pixel 4’ü gösterdi.

Google Pixel 4, 2019’un en çok beklenen telefonlarından biri ve yaklaşmakta olan tüm akıllı telefonlar gibi, bununla ilgili de birçok sızıntı ve söylenti duymaya başladık.

Pixel 4 hiçbir şekilde sır değil çünkü Google aylarca süren spekülasyonları atlatma amacıyla bize tasarımın kendisini gösterdi. Ama söylenti değirmenini durduracak hiçbir şey yok ve bunun da ötesinde henüz hakkında bilmediğimiz şeyler var.

Google Pixel 4’ün çıkış tarihini daha bilemiyoruz fakat Ekim’de olması muhtemel gözüküyor. Yılın sonuna doğru iPhone’da, Huawei Mate 30’da ve daha fazla telefon markasında yeni telefonlar bekleniyor bu yüzden göreceğimiz yeni teknoloji için heyecanlanmamak zor.

En son sızıntı: Uygulamalı bir video, Pixel 4’ü (veya Pixel 4 XL)’i iş başında gösteriyor. Ayrıca, dört yeni Google telefonu bir düzenleyici veritabanında ortaya çıktı.

https://www.youtube.com/watch?v=MnVp8e7POPM
Google Pixel 4 İlk Videosu

Zamanı olmayanlar için yazının özeti:

Bu ne? Google’dan bir sonraki fotoğraf ve AI powerhouse
Ne zaman çıkacak? Muhtemelen Ekim 2019
Fiyatı ne olacak? Muhtemelen 1,000 $ / 1,000 £ ‘a yakın

Google Pixel 4 fiyatı ve çıkış tarihi

Google’ın uzun süren Pixel Watch gibi aynı anda birkaç diğer donanım seçeneğini daha kullanmaya başlaması olasılığını göz önünde bulundurarak, eski forma dayalı Ekim ayı başında bir Google Pixel 4 lansman tarihi bekliyoruz.

FCC (Federal Communications Commission) tarafından dört yeni Google telefon modeli piyasaya sürüldü.

Duyurunun ardından, eğer geçmiş yıllar gibi geçecekse, Pixel 4 ve Pixel 4 XL çıkış tarihinin Kasım ayı başlarında olması muhtemeldir.

Google Pixel 4’ün fiyatı açısından, Pixel telefonlarının maliyeti yıllardır artıyor.

Şu anda dahil edilen ekstra özellikler ve birinci sınıf uyum ve kaplamaya genel vurgu ile Pixel 4 – veya en azından XL modeli – 1000 $ / 1.000 £ / AU $ 1.500 fiyatı kıran ilk örneği olabilir.

Muhtemelen, farklı fiyatlarda sunulan birden fazla farklı depolama kapasitesini de göreceğiz. Daha fazla bilgi lansmana daha yakın bir zamanda yayınlanır.

Google Pixel 4 sızıntıları ve söylentileri

Yaklaşan Pixel 4 akıllı telefon hakkında birkaç sızıntı ve söylenti duyduk, bu yüzden bunları aşağıda topladık;

Google Pixel 4 tasarımı

Google’ın yaklaşmakta olan telefonunun resmini içeren bir tweet gönderdiği için Google Pixel 4’ün nasıl görüneceğini (en azından arkada) biliyoruz.

Google Pixel 4 tasarımının arka tarafında büyük bir kare kamera olacağını doğruluyor.

Yakından bakıldığında, bugüne kadar sadece bir arka kameraya sahip olan Pixel telefon için bir ilk olacak olan iki kamerayı barındırıyor ve karenin tepesindeki başka bir sensor olduğu görünüyor.

https://twitter.com/madebygoogle/status/1138876305158500353

Resmi Google Pixel 4 görüntüsünden toplayabileceğimiz bir diğer önemli nokta ise parmak izi tarayıcısının olmaması. Bugüne kadarki her Pixel ahizede, Google Pixel 4’e bir ekran tarayıcıyla gelen arkasında parmak izi tarayıcısı vardı.

Pixel 4 ve Pixel 4 XL, aynı şekilde söylentilere göre Google yüz veya ses tanıma özelliğini seçerse, parmak izi tarayıcılarına sahip olmayabilir.

Ön tasarım tamamen net olmasa da, Pixel 4 serisinin çentik veya zımba deliği yerine üst kısmında tam bir çerçeveye sahip olabileceği söyleniyor.

Sızan resimlerdeki olası çerçeveye (kare kamera bloğu ile birlikte) yakından bakın.

https://twitter.com/MishaalRahman/status/1166499063413575681

Telefon çekilen videoda tüm açılardan gösteriliyor; üst çerçeveyi, 3.5mm kulaklık portunun bulunmadığını ve geçmiş Pixel telefonlarında gördüğümüz iki tondan ziyade tek renk olan camı görebiliyoruz.

Pixel 4 XL‘in sızdırılmış işleyicilerini de gördük, bu da olası çerçeveye yakından bir göz atmamızı sağladı.

https://twitter.com/Pricebaba/status/1148171703270330374

Google Pixel 4 kamera

Sızan Pixel 4 XL görüntüleri altta ateşlenen hoparlörleri, önündeki çift lensli kamerayı ve arkadaki üç lensli kamerayı gösteriyor. Kameranın henüz hangi özelliklere sahip olacağından emin değiliz, ancak söylentiler bir 16MP telephoto lens ve gelişmiş renk yakalamayı içereceğini söylüyor.

Başka bir yerde Pixel 4‘ün hem 12MP ana lens hem de 16MP telephoto lens ve “DSLR benzeri bir eklentiye” sahip olabileceğini duyduk.

Ayrıca, Pixel 4‘ün 20x‘e kadar zum sunan gelişmiş bir zum yapabilme olasılığı da var. Bu teoriyi, bir yorumun cevabında “20x zoom #Pixel” dediği Claude Zellweger (Google’ın tasarım yöneticisi) tarafından Instagram’da çekilen yakınlaştırılmış bir fotoğrafa dayandırıyoruz.

Google Pixel 4 ekranı

Ekran haberlerinde, Pixel 4‘ün 5.6-5.8 inç ekrana sahip olabileceğini, Pixel 4 XL ise 6.2-6.4 inç ekrana sahip olabileceğini söyleniyor.

Google Pixel 4 donanım özellikleri

Muhtemelen Google Pixel 4 için bir Geekbench benchmarkı gördük. 6GB RAM ile birlikte üst seviye bir Snapdragon 855 yonga setini listeliyor. Aynı zamanda, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Android Q çalıştıran telefonu listeliyor.

Benchmark, 3.296’lık tek çekirdekli bir skoru ve en yüksek kalitede bir telefon için sağlam fakat sıra dışı sonuçlar veren çok çekirdekli 9,235‘ten birini içeriyor. Tabii ki, bu sürüm öncesi donanım ve yazılım olacaktır, bu nedenle lansmandaki sonuçlar daha iyi olabilir.

Aslında, pek çok kaynaktan, Pixel 4’ün 6GB RAM’le piyasaya sürülebileceğini duyduk. Şimdiye kadar tüm Pixel telefonlar 4GB RAM’e sahipti, bu yüzden işlem gücü açısından gecikmiş bir adım olacaktı.

Başka bir kaynak, 64GB veya 128GB depolama ve standart model için 2.800mAh pil ve Pixel 4 XL için 3.700mAh pil özelliklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Google Pixel 4 Telefon Google Pixel 4 çıkış tarihi, fiyatı, haberleri ve sızıntılar için yorumda bulun

    Google Pixel 4 çıkış tarihi, fiyatı, haberleri ve sızıntılar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Pixel 4 çıkış tarihi, fiyatı, haberleri ve sızıntılar için ilk yorumu yapabilirsin.